Група №3

«Сонечко» 

(спеціальна група ЗНМ)

Вихователі:


Кузьменко Людмила Петрівна

спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії


Карнауха Вікторія Вікторівна
спеціаліст першої кваліфікаційної категорії


Вчитель-логопед

Акимова Наталія Михайлівна
 спеціаліст першої кваліфікаційної категорії

Помічник вихователя
Костюк Світлана Юріївна Багато уваги педагогами групи приділяється облаштуванню предметно-ігрового середовища.
Успішно впроваджуємо  інноваційні технології з художньо-естетичного та природничого розвитку, а саме: 

  • Техніка «Філігранне мистецтво паперокручення (квілінг)»;
  • "Пошук та використання інноваційних технологій в екологічному вихованні дошкільників", але більш глибоко вивчена та освоєна тема 
  • «Вплив інформаційно-комунікаційних технологій на розвиток пізнавальних здібностей  дошкільників».

Вся робота побудована відповідно до реалізації завдань Базового компонента дошкільної освіти в Україні та освітньої Програми дітей від двох до семи років «Дитина», а також програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».
В своїй роботі надаємо перевагу таким формам організації: гурткова, групова, індивідуальна, робота в парах. Педагоги постійно працюють над підвищенням професійного рівня та педагогічної майстерності.

Похожее изображение


Картинки по запросу открытая коробка на прозрачном фоне
СКАРБНИЧКА ПОРАД ДЛЯ БАТЬКІВ

                        “Всебічний розвиток правильного мовлення”


Мабуть кожну родину, де росте малюк непокоїть питання, як забезпечити повноцінний розвиток дитини в дошкільному віці вцілому, та мовленнєвий розвиток зокрема. 
Розвиток мовлення дитини починається від самого народження. Навички правильного мовлення дитина набуває в сім’ї. Все те, що роблять батьки для загального та мовленнєвого розвитку своєї дитини має велике значення для всього її подальшого життя.
Мовленню необхідно вчити, перш за все, шляхом особистого прикладу. Дитина повинна чути правильне, чітке мовлення, бажано, щоб батько і мати розмовляли з малюком на одній, на рідній мові. Дуже важливим є те, що саме, та в якому вигляді сприймає слух дитини в ранньому та молодшому віці, в найбільш сприятливі роки її життя
.

Картинки по запросу Азбуку виховання повинні знати всі батьки
Правила нашої групи


Приводтити дитину вчасно, віддавати лише  вихователю. 


  • Привчати дітей    вітатись та прощатися;
  • Батьки повинні приводити дітей в дитсадочок стриженими,   охайно одягненими, чистими;
  • Не відволікати вихователя запитаннями під час занять з дітьми;
  • Регулярно відвідувати батьківські збори групи та дитсадка;
  • Вчасно розраховуватись за утримання дитини в дитсадку до 20 числа кожного місяця та без зайвих нагадувань приносити квітанцію.

                   ВПЛИВ  РОЗВИТКУ ДРІБНОЇ МОТОРИКИ 

            НА ФОРМУВАННЯ МОВЛЕННЯ 

                ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУФормування правильної вимови у дітей - це складний процес, дитині потрібно навчитися керувати своїми органами мовлення, сприймати зверненне до неї мовлення, здійснювати контроль за мовленням оточуючих та власним. В роботі з дітьми (а особливо з тими, що вже мають порушення мовлення) велику увагу необхідно приділяти розвитку функції дрібних м’язів рук. Рухи рук тісно пов’язані з мовленням, вони є одним з факторів його формування.
Зв’язок рухів руки з мовленням був відмічений ще в 1928 році. Пізніше, на основі спеціально проведених дослідів було висунуто думку про те, що рухи пальців рук стимулюють розвиток центральної нервової системи і прискорюють розвиток мовлення дитини.
Тренування рухів пальців рук дітей покращує не тільки рухові можливості дитини, а й розвиток психічних і мовних навичок. У свою чергу, формування рухів руки тісно пов’язано з розвитком рухового аналізатора і зорового сприймання, різних видів чутливості, просторового орієнтування, координації рухів та ін.
Рівень розвитку дрібної моторики - один з показників інтелектуальної готовності до шкільного навчання. Недарма в багатьох школах України існують, так звані, співбесіди, тестування під час яких серед інших завдань дитині пропонуються завдання на визначення рівня розвитку дрібної моторики. Дитина, що має високий рівень розвитку дрібної моторики, вміє логічно мислити, в неї достатньо розвинуті пам’ять, увага, зв’язне мовлення.
Недостатній розвиток зорового сприймання, уваги та, зокрема, дрібної моторики, призводить до виникнення негативного ставлення до навчання.
Саме тому робота з розвитку дрібної моторики повинна починатися задовго до вступу у школу. Батьки, які приділяють певну увагу вправам, іграм, різноманітним завданням на розвиток дрібної моторики та координації рухів руки вирішують одночасно декілька проблем: по-перше, впливають на загальний інтелектуальний розвиток дитини, по-друге, покращують розвиток мовлення малюка, по-третє, готують його до оволодіння навичок письма. 
З самого раннього віку необхідно починати роботу з розвитку дрібної моторики. Вже в ранньому дитинстві можна виконувати масаж пальчиків, впливаючи тим самим на активні точки, які пов’язані з корою головного мозку. В ранньому та молодшому дошкільному віці необхідно виконувати прості вправи, які супроводжуються віршованим текстом (наприклад “Сорока”), не забувати про розвиток елементарних навичок самообслуговування: застібання та розстібання ґудзиків, зав’язування шнурків і т. п. і, звичайно, в старшому дошкільному віці робота з розвитком дрібної моторики та координації рухів руки має стати важливою частиною підготовки до школи.
Пам’ятайте, що малюкам пропонуються вправи у спрощеному варіанті, доступні їх віку. Більш старшим дітям завдання можна ускладнювати.
Робота з розвитку дрібної моторики повинна проводитись регулярно, адже саме тоді буде досягнений вагомий ефект від цих спеціальних вправ. Завдання з розвитку рухів пальців рук повинні приносити дитині радість, не повинні викликати перевтомлення. Велике значення в цих іграх-вправах має текст. Він має бути веселим, доступним для дітей даного віку. Необхідно пояснювати значення тих чи інших рухів чи положень пальців, зацікавлювати дітей у виконанні цих рухів, створювати сприятливий емоційний настрій.
Щоб сприяти розвитку пальців рук і тим самим розвивати мовлення вашої дитини, можна запропонувати малюкам наступні завдання:

Розминати пальцями пластилін, глину.  
Катати по черзі кожним пальчиком камінці, намистинки, шарики.  
Нанизувати намистинки на тоненьку стрічку, робити намисто. 
Стискати та розтискати кулачки. 
Робити м’які кулачки, які можна легко розжати і в які дорослий може просунути свої пальці; та міцні, які не розтиснеш. 
Двома пальцями руки (вказівним та середнім) “ходити” по столу, спочатку повільно, а потім швидко, наче вони біжать. Вправа проводиться спочатку правою, а потім лівою рукою. 
Показувати окремо тільки по одному пальчику. 
Барабанити, постукувати всіма пальцями обох рук по столу. 
Махати в повітрі тільки пальцями, не рухаючи долонею. 
Плескати в долоні тихо і голосно, в різному темпі. 
Нанизувати великі ґудзики на нитку. 
Зав’язувати вузлики на мотузці. 
Застібати ґудзики, гачечки, замочки, закручувати кришки, заводити механічні іграшки. 
Закручувати шурупи, гайки. 
Ігри з конструктором, мозаїкою, кубиками. 
Складання матрьошок. 
Малювання у повітрі. 
Ігри з піском, водою. 
Малювати, розфарбовувати, штрихувати. 
Різати ножицями.

Важливою частиною роботи з розвитку дрібної моторики є пальчикова гімнастика. Ці ігри дуже емоційні, їх можна проводити повертаючись з дитячого садка, сидячи в черзі до лікаря, у транспорті та, звичайно, вдома. Вони дуже захоплюючі і сприяють розвитку мовлення та творчої діяльності. “Пальчикові ігри” начебто відтворюють реальність навколишнього світу – предмети, тварин, людей, їх діяльність, явища природи. В ході “пальчикових ігор” діти, повторюючи рухи дорослих активізують моторику рук та мовлення.
“Пальчикові ігри” – це інсценування яких-небудь рифмованих розповідей, казок з допомогою пальчиків. Багато ігор потребують участі обох рук, що дає можливість дітям орієнтуватися в поняттях “праворуч”, “ліворуч”, “вгору”, “вниз” і т.п. На початку та вкінці гри необхідно включати вправи на розслаблення, щоб зняти зайве напруження у м’язах. Це може бути поглажування від кінців пальців до долоні, легке потрушування, помахування руками.

Азбука виховання

А — азбуку виховання повинні знати всі батьки
92056737_0_6d213_1f880a02_XL


Б — будьте при дітях витриманими в своїх вчинках.

В — вас запитують — уважно слухайте, дайте відповідь.

Г — говоріть з дитиною у зрозумілій для неї формі.

Д — дайте можливість дитині винайти самостійність.

Є — єдність між педагогами і членами сім’ї — запорука успішного виховання.

Ж — життя дитини повинно бути заповненим посильною працею.

З — знайте: основи виховання завдаються з раннього дитинства.

І  ігри — запорука здорового фізичного розвитку дитини.

К — корисно знати: любов до дитини має бути поміркованою.

Л — любов до рідного краю виховуйте з дитинства.

М — мама і мир — найдорожче для дітей.

Н — не говоріть дітям неправду.

О — одяг має бути охайним.

П — прагніть завжди чинити з дітьми справедливо.

Р — розмовляйте з дітьми часто, співайте разом.

С — стежте за своєю поведінкою, бо діти наслідують вас.

Т — трудитися навчайте з раннього віку.
У — успіх,у вихованні залежить від здорової атмосфери в сім’ї.
Ф — фізкультура повинна стати для дитини улюбленим уроком.
X — хай завжди дитина відчуває інтерес до себе.
Ц — цілеспрямованість у вихованні допоможе досягти значних успіхів
Ч — частіше бувайте з дитиною на природі.
Ш — шум — ворог здоров’я дитини
Щ — щастя і радість дітей — у ваших руках.
Я — якщо хочете, щоб ваша дитина була ввічливою, справедливою, чесною, ставилася до всіх з любов’ю, дотримуйтесь цих порад самі.


Картинки по запросу Азбуку виховання повинні знати всі батьки


Похожее изображение


Граємось-навчаємось!


Картинки по запросу граємось навчаємось


Фізкультурою займаємось
Похожее изображение Вихователям допомогаємоКартинки по запросу картинки куточок природи


 Малюємо злюбки та  ще в ігри граємо 


Картинки по запросу анимация  дети играют 
 Картинки по запросу анимация сердце появляется