Тиждень безпеки життєдіяльності дитини


Відповідно до затвердженого Чернігівською обласною державною адміністрацією «Плану першочергових заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру на території Чернігівської області на 2016 рік», спільного листа Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації від 06.10.2016 № 05/1-09-3316 та Управління ДСНС України у Чернігівській області від 06.10.2016 № 39/1-05/7188,  наказу управління освіти «Про проведення тижня знань з ОБЖД» від 10.10.2016 року за № 01-11/1891,та наказ у по ДНЗ №36  від 17.10.16. за №144«Про проведення тижня знань з ОБЖД»  з метою проведення роз’яснювальних заходів серед дітей щодо дотримання ними правил безпечної поведінки та набуття навичок дій в разі виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру, в ДНЗ №36 був проведений «Тиждень знань з безпеки життєдіяльності» в рамках якого були проведені наступні заходи:
РОБОТА З ДОШКІЛЬНИКАМИ

1.
Зустріч  з працівниками управління поліції «Школа дорожніх знаків».
Залучення працівників поліції, патрульної служби за сприянням заступника начальника управління ГУНП в Чернігівській області підполковника поліції
Потапенка Олександра Євгеновича
                                                                                    
                                                                                 
                                                                     

19.10.2016
Виховат.

2.
Моделювання ситуацій з відповідними атрибутами «На перехресті» (безпечна поведінка на дорозі)
19.10.2016
Виховат.

3.
Зустріч з працівниками міського відділу
 УДСНС України
 в Чернігівській області головним інспектором Шелегом Олександром Михайловичем та його командою.


20.10.2016
Виховат. Під час «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» проведено заняття, бесіди, екскурсії, пішохідні переходи,  ігри-драматизації, дидактичні,  сюжетно-рольові та рухливі ігри.
 Так, під час екскурсій на кухню, пральню педагоги формували у дітей уявлення про те, що вогонь і електрика потрібні людині, одна при недбалому ставленні до них можуть стати небезпечними.
  Реалізовуючи завдання з розділу «Дитина і природа» вихователі знайомили дітей з правилами безпечної поведінки в природі, звертали увагу на те, що є отруйні гриби та ягоди, які становлять небезпеку для життя і здоров я людей. Багато уваги приділили виробленню навичок правильних дій під час стихійних лих.
  Вихователі ефективно попрацювали над тим, щоб діти засвоїли чого не можна робити:
  •  при відсутності дорослих вмикати електроприлади;
  •  гратися на проїжджій частині вулиці;
  •  гратися з сірниками, колючими та ріжучими предметами, та інші.

  Не залишилися без належної уваги і батьки. Впродовж тижня велася постійна робота з батьками через групове та індивідуальне консультування, стенди та батьківські куточки, де викладалася інформація з безпеки життєдіяльності.

ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ

Шановні батьки, управління ДСНС України та управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації звертаються до Вас з проханням не залишати дітей без нагляду та контролювати їхні розваги. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, правила поведінки на вулиці, дорогах і водоймах, під час користування пічним опаленням, електричними та газовими приладами, піротехнікою, побутовою хімією, ліками тощо. Періодично виділяйте декілька хвилин для відвертої розмови з дітьми, адже потім цей час вимірюватиметься ціною життя. Пам’ятайте, щоб неждана мить не стала початком великої  біди, потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації!